Biłgorajski „Elektryk” w krajowej czołówce

Niewiele, bo 4 sekundy zabrakło do pełni szczęścia i długo wyczekiwanego medalu rangi ogólnopolskiej reprezentacji RCEZ w Biłgoraju w biegach. W rozegranym w Tomaszowie Lubelskim Finale Krajowym Sztafetowych Biegów Przełajowych drużyna Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zajęła wysokie czwarte miejsce.

Przed drużyną RCEZ uplasowały się tylko szkoły LXII LO SM Warszawa, ZSZ Stargard i PZS 4 Wejherowo. Rywalizacja na dystansie 6×1200 metrów toczyła się do samego końca, a o kolejności na mecie decydowały sekundy. Pierwsza część sezonu lekkoatletycznego była dla uczniów „Elektryka” bardzo udana. Dwa finały wojewódzkie zakończyły się ich sukcesem, natomiast na zawodach centralnych w Kołobrzegu uplasowali się na szóstej pozycji. Sportowcom z RCEZ towarzyszyła ponad 30-osobowa kibiców, która zagrzewała swoich reprezentantów do walki.

Skład czwartej drużyny w kraju: Wiktor Małer (3Sb), Kacper Świtała (4Sb5), Rafał Czajka (3TM), Damian Błaszczyk (2Sb), Damian Bernaś (4TM) i Karol Łaba (2AS).