Jubileusz 20-lecia Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu

Jubileusz 20-lecia Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu

18 listopada br. w Bursie międzyszkolnej nr 2 w Zamościu świętowano jubileusz 20-lecia placówki.

Uroczystość  rozpoczął i prowadził Dyrektor Waldemar Leszczyński, który powitał przybyłych Gości i skierował do wszystkich słowa  podziękowania. Następnie zaprosił do obejrzenia prezentacji multimedialnej, przedstawiającej dwudziestoletni dorobek bursy.

Przez dwadzieścia lat przeprowadzono widoczną modernizację budynku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, rozwijano standardy bezpieczeństwa, przygotowywano zaplecze dla zaspokojenia potrzeb młodzieży, tak by mogli mieszkać w bursie bezpiecznie i wygodnie. Otwarto wiele punktów, gdzie mogą rozwijać swoje zainteresowania: Galeria Młodych, Centrum Biblioteczno – Multimedialne, aula ze sceną teatralną, siłownia i wiele innych. Spotkania z ciekawymi ludźmi, koła, sekcje i konkursy, które trudno policzyć. Ale także Wolontariat, czy wielowymiarowe projekty edukacyjne: literackie, historyczne, ekologiczne, sportowe.

Niecodzienną działalnością, która wyróżnia Bursę Międzyszkolną Nr 2 wśród innych, są także odbywające się tu Ogólnopolskie Konferencje dla Burs i Internatów, Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki dla Młodzieży Burs i Internatów a nade wszystko intensywna działalność wydawnicza. To w Bursie Międzyszkolnej Nr 2 na przestrzeni lat 2010 – 2022, wydano osiem publikacji książkowych, wieńczących wielowymiarowe Projekty Edukacyjne: „ Ocalić od zapomnienia – Kalejdoskop wspomnień”, „Młodzi dla Wolności”, „ Młodzi dla Samorządności”, „Zamość to lubię – Miasto Młodych”, „Wilcze Tropy Żołnierzy Wyklętych”, „ My Pierwsza Brygada – Polska Droga do Niepodległości”, „ Dwie wojny – dzieciństwo, młodość, marzenia tamtych lat”, „ Jest takie miejsce, jest taki kraj”.

Realizowano tutaj codziennie zadania opiekuńczo – wychowawcze, na które składa się trud, ale i radość z wykonywania tej niełatwej, ale bardzo potrzebnej pracy, z myślą o młodzieży, która spędza tu większość swojego czasu, mieszkając, ucząc się, rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

Po obejrzeniu prezentacji, przystąpiono do uhonorowania przybyłych Gości: wręczano dyplomy, wyróżnienia i medale. Nastąpiły także okolicznościowe przemówienia przedstawicieli władz miasta, samorządów, stowarzyszeń i osób zaprzyjaźnionych, rodziców i pracowników bursy.

Spotkanie zakończył i podsumował występ młodzieży, która zaprezentowała utwory Marka Grechuty.

Źródło i fot. Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu