Pomoc od studentów AZ dla ukraińskich cywilów

Pomoc od studentów AZ dla ukraińskich cywilów

Pierwsze dary zebrane przez studentów Akademii Zamojskiej w ramach akcji „Pomóż ukraińskim cywilom z pierwszej linii frontu” wkrótce wyjadą na Ukrainę.

W wyniku wojny w Ukrainie wielu ludzi straciło źródło utrzymania, dach nad głową i swój dobytek. Z myślą o cywilach, żyjących najbliżej miejsca obecnie prowadzonych walk w Ukrainie Zakład Pedagogiki Akademii Zamojskiej zorganizował zbiórkę darów. Wśród nich znalazły się: ciepłe ubrania, pieluchy, chusteczki nawilżane i inne artykuły higieniczne, środki opatrunkowe i dezynfekcyjne, artykuły spożywcze o długim terminie przydatności,  koce itd. Dary, jakie studenci i młodzież przynieśli do punktu zbiórki przy ul. Sienkiewicza 22A zostały posortowane i spakowane przez studentki z Sekcji Wolontariatu Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów. Wkrótce przygotowane dary trafią do potrzebujących.

– Współpracujemy z jedną z ukraińskich organizacji pozarządowych, która zapewni by pomoc ta trafiła do osób, które bezpośrednio ucierpiały w wyniku trwającej wojny. Posiadamy sprawdzone korytarze przerzutu pomocy humanitarnej i bezpośrednio będziemy nadzorować przekazywanie zgromadzonych produktów i artykułów – mówi dr Katarzyna Sabat z Zakładu Pedagogiki AZ, koordynator zbiórki. Jak podkreśla, to dopiero pierwsza tura tej pomocy, bowiem nadal trwa sortowanie dostarczonych do punktu zbiórki darów i niebawem wyruszy kolejny transport z pomocą.