Huśtawko-choinki i iglo-bombki na Rynku Wielkim

Huśtawko-choinki i iglo-bombki na Rynku Wielkim

W tym roku dekoracje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu będą inne niż przywykliśmy. Pojawią się huśtawko-choinki, iglo-bombki oraz świerkowy zagajnik i „żywa” girlanda na schodach zamojskiego ratusza.

W tym roku chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom i gościom coś zupełnie odmiennego. Odczuwając ogromną potrzebę zmian w myśleniu o przyszłości zaprosiliśmy do współpracy artystę, scenografa – Dawida Zalesky’ego, który przygotował autorską instalację X_mas w nurcie DIY – Zrób to sam. Odeszliśmy od gotowych rozwiązań, żeby uruchomić wyobraźnię i zainspirować odwiedzających do kreatywności i poszukiwania pomysłów na samodzielne tworzenie i przetwarzanie. Wszystkie części instalacji zostały wymyślone, przywiezione, zmontowane, ręcznie zrobione z udziałem Autora. Zapraszamy do świątecznej opowieści o tęsknocie za zimą i śniegiem – informuje zespół prasowy UM Zamość.

Instalacja X_mas składa się z kilku części: huśtawko-choinek dla najmłodszych, dwóch iglo-bombek oraz sentymentalnej leśnej scenografii – świerkowego zagajnika przeniesionego z zamojskich lasów. Całość zwieńczy „żywa” girlanda zainstalowana na poręczy zamojskiego Ratusza.

Instalacja X_mas będzie dostępna dla odwiedzających od 11 grudnia. Jak informuje zamojski magistrat koszt to 61500 zł.