Najlepsi strzelcy w Zamościu (ZDJĘCIA, WYNIKI)

Najlepsi strzelcy w Zamościu (ZDJĘCIA, WYNIKI)

Drużyna ZSP Nr 5 w Zamościu („Rolniczak”) i Szkoła Podstawowa Nr 4 zwyciężyły w I Mistrzostwach Miasta Zamościa w Wieloboju Strzeleckim szkół ponadpodstawowych i podstawowych.

7 grudnia 2022 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu przy współpracy z Zamojskim Stowarzyszeniem Strzeleckim „TWIERDZA” zorganizował I Mistrzostwa w Wieloboju Strzeleckim. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

W mistrzostwach udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Zamościa. Do mistrzostw zgłosiło się pięć szkół podstawowych i cztery szkoły ponadpodstawowe. Każda drużyna składała się z dwóch zespołów 3-osobowych.
Mistrzostwa w wieloboju strzeleckim objęły m. in.: strzelanie na strzelnicy multimedialnej w konkurencji strzelanie statyczne i tarcza odskakująca, strzelanie z broni sportowej – pneumatycznej oraz strzelanie z kbk-su na strzelnicy bojowej Zamojskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego „Twierdza”. Zmagania strzeleckie oceniało kolegium sędziowskie, wyłaniając najlepsze drużyny.
W klasyfikacji ogólnej wyniki przedstawiają się następująco:
• SZKOŁY PODSTAWOWE:
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 4 zespół 1
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 zespół 1
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 zespół 1
Kolejne:
Szkoła Podstawowa Nr 7 zespół 1
Szkoła Podstawowa Nr 9 zespół 2
Szkoła Podstawowa Nr 7 zespół 2
Szkoła Podstawowa Nr 4 zespół 2
Szkoła Podstawowa Nr 2 zespół 2
Szkoła Podstawowa Nr 8 zespół 1
Szkoła Podstawowa Nr 2 zespół 1
Szkoła Podstawowa Nr 3 zespół 2
Szkoła Podstawowa Nr 8 zespół 2
• SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 zespół 2
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 zespół 1
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 zespół 1
Kolejne:
II Liceum Ogólnokształcące zespół 1
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 zespół 2
II Liceum Ogólnokształcące zespół 2
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 zespół 2
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 zespół 2
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 zespół 1
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 zespół 1
ZDZ
Najlepszym strzelcem okazał się kadet Michał Wożniak – uczeń 2 klasy VII Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego (ZSP nr 5 w Zamościu).
W wydarzeniu i wręczeniu nagród uczestniczyli: wiceprezydent Zamościa – Piotr Orzechowski , dyrektor Wydziału Edukacji UM Zamość – Agnieszka Kowal oraz szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zamościu – ppłk Stanisław Styczyński. Uczestnicy zawodów otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Mistrzostwa przebiegały w przyjemnej i koleżeńskiej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy zawodów zaproszeni zostali na „wojskową grochówkę”, a uczniowie klas technik żywienia i usług gastronomicznych ZSP nr 5 przygotowali poczęstunek w postaci pizzerinek, gofrów oraz gorącej herbaty.