Ćwiczyli pod okiem hrubieszowskich zwiadowców

Ćwiczyli pod okiem hrubieszowskich zwiadowców

12 grudnia br. uczniowie ZS nr 1 w Hrubieszowie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce na strzelnicę garnizonową 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie.

Celem wycieczki było nabycie umiejętności proobronnych, posługiwania się bronią oraz poznanie podstawowych technik poruszania się żołnierza na polu walki przez uczniów będących potencjalnymi kandydatami do służby w 2. Pułku Rozpoznawczym w Hrubieszowie.

Pierwszym etapem wycieczki było przedstawienie warunków bezpieczeństwa przez instruktorów wydzielonych z jednostki wojskowej. W kolejnym etapie pobytu na strzelnicy uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy szkoleniowe. Pierwsza grupa realizowała zagadnienie poruszania się żołnierzy w terenie oraz reagowanie na różnego rodzaju zagrożenie, druga natomiast realizowała m.in. zagadnienia z naprowadzania śmigłowca na lądowisko oraz stosowania procedury MEDAVAC. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczenia między innymi pojazdu wielozadaniowego HMMWV oraz broni osobistej i zespołowej żołnierzy, a także innego ekwipunku osobistego będącego na wyposażeniu zwiadowców.

Na zakończenie wycieczki uczniowie uwiecznili swój pobyt na strzelnicy pamiątkowym zdjęciem na tle słynnego „Hamwika”.

ZS nr 1 w Hrubieszowie