„Wednesday” hitem Netflixa

„Wednesday” hitem Netflixa

Seriale nawiązujące do starych kinowych hitów stają się coraz bardziej popularne. Spin-off „Rodziny Addamsów” serial „Wednesday” jest ostatnio najchętniej oglądaną i najlepiej ocenianą produkcją Netflia. Serial w dużej mierze wyreżyserowany przez Tima Burtona przebił pod względem oglądalności czwarty sezon „Stranger Things”!

„Wednesday” to amerykański serial telewizyjny z gatunku komedii grozy. Jego tytułowa bohaterka należy do rodziny Addamsów. Został stworzony przez Milesa Millara i Alfreda Gougha, a pierwsze cztery z ośmiu odcinków reżyserował Tim Burton. Główną bohaterkę gra Jenna Ortega, a postacie drugoplanowe grają: Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Isaac Ordonez, Gwendoline Christie, Riki Lindhome, Jamie McShane, Fred Armisen i Christina Ricci. Serial opowiada o Wednesday Addams, która próbuje rozwiązać zagadkę potwora grasującego w lasach w pobliżu jej szkoły.

„Wednesday” miał swoją premierę 16 listopada 2022, a w serwisie Netflix został wydany 23 listopada. Występ Ortegi został w większości pozytywnie oceniony przez krytyków. Co ciekawe kolejną postacią wysoko cenioną tak przez krytyków, jak też przez publiczność jest niemy pupil Wednesday i całej rodziny Addamsów – Rączka. W ciągu dwóch tygodni od premiery stał się trzecim najczęściej oglądanym anglojęzycznym serialem Netfliksa. Został dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.

Fabuła serialu przedstawia się następująco. Wednesday zostaje wyrzucona ze szkoły po tym, jak zemściła się na chłopcach z drużyny piłki wodnej, którzy znęcali się nad jej bratem. To skłania jej rodziców, Gomeza i Morticię Addamsów, do zapisania jej do Akademii Nevermore, prywatnej szkoły dla młodzieży o zdolnościach paranormalnych w Jericho w stanie Vermont. Zimna osobowość i buntowniczy charakter Wednesday, utrudniają jej nawiązanie relacji z rówieśnikami i prowadzą do konfliktu z dyrektorką. Bohaterka dowiaduje się jednak, że odziedziczyła po matce zdolności parapsychiczne, co pozwala jej rozwiązać lokalną tajemnicę morderstwa.