Walczą o „Złotą Kielnię”

Walczą o „Złotą Kielnię”

Reprezentacja ZS nr 1 w Hrubieszowie rywalizuje w turnieju o „Złotą Kielnię”.
4 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe 51. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. ZS nr 1 w Hrubieszowie reprezentowali: Piotr Kudrel, Wiktor Bałbustyn, Jakub Psionka i Michał Walczyński.
Startowali w kwalifikacjach: montaż systemów suchej zabudowy oraz wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich. Wszyscy uczniowie kształcą się w kierunku monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Etap okręgowy przygotowywany i przeprowadzany jest przez Komitety okręgowe w Gliwicach, Lublinie, Kędzierzynie-Koźlu, Poznaniu, Mińsku Mazowieckim i Toruniu. Zestawy zadań testowych i zadań praktycznych przygotowywane zostały przez Komitet Główny. Formuła rywalizacji zbliżona jest do formuły zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. To dobry rodzaj powtórzenia zdobywanej w szkole wiedzy.
Wyniki olimpiady ogłoszone będą ogłoszone już wkrótce. Do etapu centralnego w danej kwalifikacji awansuje sześciu uczestników, którzy uzyskają najlepsze wyniki w cały kraju.
Uczniów ZS nr 1 w Hrubieszowie do Etapu Okręgowego Olimpiady przygotowywał Jacek Naja.