Burmistrz Krasnegostawu docenił dziewczyny z „Jagiełły”

Burmistrz Krasnegostawu docenił dziewczyny z „Jagiełły”

13 stycznia br. Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk zaprosił przedsiębiorcze licealistki z I LO im. Władysława Jagiełły wraz z nauczycielką do Urzędu Miasta, aby pogratulować im osiąganych sukcesów, wyrazić uznanie za zaangażowanie i wkładaną pracę oraz podziękować za promowanie Krasnegostawu w Polsce i na świecie.
Uczennice I Liceum ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie: Milena Lis, Aleksandra Skubisz i Maja Wieleba pod merytoryczną opieką nauczycielki przedsiębiorczości, Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej w minionym roku osiągnęły wiele międzynarodowych i ogólnopolskich sukcesów w zakresie przedsiębiorczości. Każdy ich udział w projekcie, zwycięstwo w konkursie, czy wystąpienie podczas międzynarodowych targów lub konferencji, to cegiełka w budowaniu marki szkoły, miasta i powiatu.
Wyróżnione uczennice są m.in. zwyciężczyniami prestiżowego międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay, laureatkami trzeciego miejsca międzynarodowego konkursu #AppldeaChallenge, programu propagującego rolę kobiet w obszarze nauk ścisłych i nowych technologii STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) oraz półfinalistkami globalnego programu Solve for Tomorrow, w ramach którego opracowują projekt obejmujący wsparcie oraz integrację osób starszych m.in. poprzez usprawnienie komunikacji i włączenie cyfrowe. Ponadto reprezentowały Krasnystaw i kraj podczas największych targów przedsiębiorczości w Europie Gen-E 2022 – Tallinn, Estonia oraz na międzynarodowej konferencji „Women and Girls in STEM Forum” w Brukseli.

Źródło i fot. Facebook/ I LO w Krasnymstawie