Musimy być gotowi na każdy mecz

Musimy być gotowi na każdy mecz

Jest to najlepsza pierwsza runda naszej drużyny w trzecim już sezonie startów w elicie tenisa stołowego – mówi Piotr Kostrubiec, trener występującej w Superlidze tenisa stołowego drużyny Akademia Zamojska Zamość.

Do lokaty w grupie mistrzowskiej niewiele zabrakło. Jak trener ocenia  rundę zasadniczą i 9. miejsce w tabeli Superligi?

Faktycznie zabrakło bardzo niewiele, a zdecydował o tym prawdopodobnie przegrany  jeden mały mecz Anrew Baggaleya z Kamilem Nalepą i ostatecznie porażka z Zieloną Górą za 3 pkt. Niemniej jednak jest to najlepsza pierwsza runda naszej drużyny w trzecim już sezonie startów w elicie tenisa stołowego.

Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy przed rundą rewanżową?

Zawodnicy przygotowują się indywidualnie, występują ponadto w różnych turniejach i startach ligowych: Andrew Baggaley weźmie udział w turnieju w Londynie, Piotr Chodorski wystąpi w kilku meczach ligi hiszpańskie, Jakub Folwarski w finale sezonu ligi holenderskiej, Przemek Walaszek w III Grand Prix Polski w Gdańsku, a Koreańczyk Park w  ekstraklasie koreańskiej.

Czy planuje trener jakieś wzmocnienia lub roszady kadrowe?

Finał ligi będzie bardzo ciężki i musimy być gotowi na każdy mecz w optymalnym składzie. Analiza terminarza pozwoli nam zrobić zestawienie personalne zespołu na poszczególne mecze drugiej rundy. W głowie mam już oczywiście taki plan, ale w sporcie ciężko cokolwiek zagwarantować.

Największy sukces lub zwycięstwo, które przyniosło najwięcej satysfakcji?

Na pewno świetna passa 4. zwycięstw, która pozwoliła nam znaleźć się w obecnym miejscu w tabeli. Bardzo ważne były sukcesy w Grudziądzu i w Bytomiu za 3 pkt. i chyba one dały najwięcej radości naszej drużynie.

Największe rozczarowanie?

Jak wspomniałem wcześniej przegrana z Zieloną Górą , która praktycznie zamknęła nam drogę do fazy play off.

Przed rundą rewanżową murowanym kandydatem do spadku jest zespół z Rzeszowa. Wśród pozostałych zespołów zapowiada się jednak wyrównana walka. Kto jest dla zamojskiej drużyny najbardziej niewygodnym rywalem?

Wyniki pierwszej rundy pokazały jak liga jest wyrównana, że każdy może zwyciężyć z każdym. Aby zagrać dobry mecz i wygrać musi się złożyć kilka czynników : trafny wybór personalny w danym spotkaniu, korzystne losowanie i bardzo dobra forma sportowa całej drużyny, jeśli to zafunkcjonuje możemy liczyć na sukces.

Na koniec prośba o krótkie oceny dla zawodników występujących w tej rundzie.

Oczywiście jest to zawsze ciekawy temat dla kibiców i dziennikarzy, jednak musimy pamiętać, że pomimo gier indywidualnych zwycięża lub przegrywa drużyna. Jeśli po ostatnim meczu okaże się, że utrzymaliśmy się w Superlidze wszyscy zawodnicy zasłużą na oceny celujące.

Rozmawiał Daniel Czubara