Licealiści w Dubaju

Licealiści w Dubaju

Uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju od 20 do 26 stycznia 2023 roku uczestniczyli w wycieczce do Dubaju, podczas której mieli okazję poznać jedno z najbardziej zaludnionych miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Uczniowie zwiedzali ciekawe miejsca w Dubaju m. in. sztuczną wyspę w kształcie drzewa palmowego – Palmę Jumeirah, na której zostały rozmieszone najdroższe i najbardziej luksusowe hotele na świecie, a także dzielnicę handlową w starszej części miasta z licznymi bazarami, gdzie mogli zakupić pamiątki. Niezwykłymi atrakcjami dla młodzieży były: rejs luksusowym jachtem wzdłuż Zatoki Perskiej, wyjazd samochodami terenowymi na pustynne safari, wieczór beduiński w pustynnej oazie oraz pobyt w Miracle Garden – największym naturalnym ogrodzie kwiatowym na świecie. W centrum Dubaju licealiści zobaczyli największy wieżowiec świata – Burj Khalifa, podziwiali wieczorną panoramę miasta z tarasu widokowego Sky View, obserwowali pokaz tańczących fontann oraz odwiedzili galerie handlowe. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi uczniowie zwiedzili Wielki Meczet Szejka Zajida – architektoniczne dzieło sztuki z białego marmuru. Podziwiali też niezwykłe pod względem architektonicznym budowle stolicy m. in. pałace rodziny rządzącej oraz hotel Emirates Palace. Do ciekawych przygód należały również: pobyt na Wyspie Saadiyat, a także przejazd na sztuczną wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły I i pierwszy na świecie park Ferrari.

Pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, miejscu wielokulturowym i wielonarodowym, z niepowtarzalną atmosferą był dla młodzieży wyjątkowym przeżyciem. Uczniowie mieli okazję poznać historię, architekturę i kulturę wybudowanej na pustyni arabskiej metropolii, wypocząć na pięknych plażach i miło spędzić czas w niezwykle atrakcyjnym miejscu.

Źródło i fot. I LO w Biłgoraju