Muzeum Zamojskie podsumowało 2022 rok

Muzeum Zamojskie podsumowało 2022 rok

 W minionym roku zamojskie muzea odwiedziło ponad 55 000 osób. Muzeum Zamojskie zwiedziło 17 698 osób, a Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego 37 155 osób. Goście oprócz wystaw stałych mogli zwiedzać również ekspozycje czasowe. W 2022 roku udostępniono w przestrzeni Muzeum Zamojskiego i Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz w Galerii Rzeźby łącznie 17 wystaw czasowych.

W Muzeum Zamojskim nadal prowadzony jest projekt w cyklu dwuletnim pt. „Monarchowie, prezydenci i premierzy…”, który otrzymał dofinasowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. W Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zrealizowano projekt upamiętniający 80. rocznicę wysiedleń ludności Zamojszczyzny pt. „Dzieci – najmłodsze ofiary wojny…”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polskie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Tradycyjnie wiele miejsca w swojej działalności Muzeum poświęciło edukacji. W ofercie znalazły się wykłady, lekcje muzealne i warsztaty. Przeprowadziliśmy łącznie 91 spotkań, w których uczestniczyło ok. 2 000 osób.

W mediach społecznościowych jesteśmy obecni na: Facebooku, Instagramie i możecie oglądać nas na YouTubie. Muzeum Zamojskie na Facebooku obserwuje: 2300 osób a Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał 2096 osób. Muzeum Zamojskie na Instagramie śledzi: 845 osób, a Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał – 904 osoby. Na YouTube nasze treści zobaczyło ok. 50 000 osób – wylicza Kinga Kołodziejczyk z Muzeum Zamojskiego.