Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 20 – 26 lutego na terenie całego kraju obchodzimy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Natomiast dzień 22 lutego został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw. Ta koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Do akcji czynnie włączyli się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, pełniąc dyżury udzielają kompleksowych porad wszystkim zgłaszającym się po pomoc.

W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem trwa od 20 do 26 lutego. Koordynatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Inicjatywa związana jest z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób dotkniętych przestępstwem, jak też wyznaczenie kierunków niezbędnych dla poprawienia ich sytuacji.

W ramach obchodów tej inicjatywy przez najbliższy tydzień w całym kraju bezpłatnych porad będą udzielać prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Wzorem poprzednich lat w akcji udział biorą również zamojscy policjanci. Dyżurujący funkcjonariusze dochodzeniowo – śledczy Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zamojskiej komendy Policji osobom zainteresowanym udzielą informacji na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem. Wskażą również podmioty, które osobom potrzebującym udzielają pomocy zarówno materialnej, jak i prawnej, czy psychologicznej.

Policjanci od poniedziałku do piątku dyżurować będą w budynku Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przy ulicy Wyszyńskiego 2, w godzinach od 9:00 do 17:00.   

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem 47 81 514 22. Informacji o osobach dyżurujących udzielać będzie również pracownik w punkcie recepcyjnym oraz całodobowo dyżurny zamojskiej Policji pod nr tel. 47 81 519 00.

Zachęcamy osoby potrzebujące do skorzystania z pomocy.

Więcej na temat Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem znajdą Państwo TUTAJ.