Ruszyła „22-400 restauracja”

Ruszyła „22-400 restauracja”

Na gastronomicznej mapie zamojskiego Starego Miasta pojawił się nowy punkt. To „22-400 restauracja” przy ul. Żeromskiego 8.
22 lutego br. prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i kierownik Centrum Integracji Społecznej Barbara Gajos oficjalnie otworzyli nową restaurację miejską. Lokal ma być miejscem, w którym będzie można zjeść dobrze i za dobre pieniądze. Restauracja „22-400” czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17.
Spółdzielnia Socjalna „Przepis na sukces”, która otwiera restaurację, powstała na mocy uchwały Rady Miasta Zamość z grudnia 2021 z inicjatywy samorządu oraz Stowarzyszenia Nowa Szansa. Główny cel jej działalności to stworzenie miejsc pracy osobom chcącym zmienić swoją sytuację, które z różnych przyczyn, często od siebie zupełnie niezależnych, znalazły się na życiowym zakręcie.
„22-400 restauracja” już daje pracę sześciu kobietom (ich średnia wieku to 55 lat), które wcześniej uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Centrum Integracji Społecznej, wykazały się wyjątkową aktywnością i zaangażowaniem, przeszły szkolenia, a już od jesieni zeszłego roku z powodzeniem świadczyły usługi cateringowe. Teraz swoje dania będą serwować stacjonarnie w lokalu przy ul. Żeromskiego 8 na Starym Mieście w Zamościu.

Fot. Facebook/Miasto Zamość, 22-400 restauracja