„Malowanie dobro czyniące” – warsztaty w AZ

„Malowanie dobro czyniące” – warsztaty w AZ

Zakład Pedagogiki Instytutu Humanistyczno-Medycznego Akademii Zamojskiej wraz z Sekcją Wolontariatu Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów zapraszają na warsztaty plastyczne pt. „Malowanie dobro czyniące”, które są skierowane do studentów pedagogiki, rynku sztuki i zarządzania w kulturze oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w Zamościu.

Celem podjętego działania jest ukazanie idei niesienia pomocy dzieciom wykluczonym społecznie, o niskich szansach edukacyjnych mieszkających w Kenii, a także wsparcie działań charytatywnych oraz integracja środowiska akademickiego z uczniami zamojskich szkół.

Prace wykonane podczas warsztatów zostaną przekazane na kiermasz wielkanocny organizowany przez Sekcję Wolontariatu SKNP w ramach wsparcia akcji charytatywnej „Adopcja na odległość”, prowadzonej przez Stowarzyszenie „Diakonia Ruchu Światło-Życie”. Celem tego programu jest zapewnienie wsparcia finansowego konkretnemu dziecku w Kenii, dzięki któremu otrzyma wyżywienie, opiekę medyczną i rozpocznie edukację.

Warsztaty odbędą się 2 marca 2023 r., w godz. 12.00-15.00, w Akademii Zamojskiej, ul. Sienkiewicza 22A. Warsztaty poprowadzi Wojciech Kowalski – artysta, plastyk, student pedagogiki, członek Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów, współwłaściciel Pracowni Artystycznej „Pod Frasobliwym Aniołem” w Płonce. Podczas warsztatów będzie można namalować wizerunek anioła farbami akrylowymi na podobraziach drewnianych (lipowych), format 15×20 cm z wykorzystaniem technik mieszanych i uzyskać podstawowe informacje o pozłotnictwie.