Dzień Dawcy w Akademii Zamojskiej

Dzień Dawcy w Akademii Zamojskiej

Już 27 lutego br. studenci oraz wszyscy chętni w ramach projektu „Zetka Ratuje Życie” będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku w bazie Fundacji DKMS.

„Zetka Ratuje Życie” to projekt realizowany przez  sześcioosobową grupę uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” we współpracy z Fundacją DKMS.

Celem projektu jest aktywne poszukiwanie potencjalnych Dawców szpiku oraz ich rejestracja w kilkunastu punktach na terenie powiatu krasnostawskiego. Jednym z punktów rejestracyjnych będzie Akademia Zamojska, gdzie w dniu 27.02.2023 r. odbędzie się Dzień Dawcy.

– Zachęcamy każdą osobę pomiędzy 18 a 55 rokiem życia do rejestracji w naszym punkcie. Nic Cię to nie kosztuje, a możesz uratować komuś życie! Prosimy o wzięcie dowodu osobistego, który będzie potrzebny do wypełnienia formularza rejestracyjnego – zachęcają organizatorzy.

Rejestracja jest bardzo prosta:

-wypełnienie formularza

-pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka

Dla Ciebie to chwila, dla kogoś całe życie. Każda osoba zarejestrowana jest bardzo ważna, ponieważ prawdopodobieństwo znalezienia Dawcy szpiku dla osoby chorej na białaczkę lub inny nowotwór krwi wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Fundacji: www.dkms.pl

Media społecznościowe projektu: Zetka Ratuje Życie