Zwycięstwo za trzy punkty!

Zwycięstwo za trzy punkty!

Akademia Zamojska Zamość po zaciętym meczu wygrała 3:1 z Energą Manekin Toruń w meczu LOTTO Superligi tenisa stołowego. Tym samym drużyna trenera Piotra Kostrubca praktycznie zapewniła sobie utrzymanie w krajowej elicie i wykonała ważny krok by zagrać w fazie play-off tego sezonu.

Bohaterem meczu został Koreańczyk Gyeongtae Park. Najpierw pokonał on 3:2 Konrada Kulpę, a następnie, w czwartej partii meczu 2:0 Damiana Węderlicha, czym walnie przyczynił się do zwycięstwa zespołu Akademii Zamojskiej. Punkt dodał także Piotr Chodorski, który 3:2 wygrał z Tomaszem Kotowskim. Nieco mniej szczęścia miał tym razem Przemysław Walaszek, który przegrał 1:3 z Damianem Węderichem.

Zwycięstwo w tym spotkaniu praktycznie zapewniło zespołowi z Zamościa utrzymanie w LOTTO Superlidze tenisa stołowego i teoretycznie tylko jakiś kataklizm mógłby popsuć humor trenerowi Piotrowi Kostrubcowi i jego zawodnikom. Ponadto zespół Akademii Zamojskiej ma duże szanse, by wystapić w fazie play-off tego sezonu. Byłoby to najwyższe osiągnięcie drużyny z Zamościa, w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej tenisa stołowego w Polsce.