Dzień Dawcy w Akademii Zamojskiej (ZDJĘCIA)

Dzień Dawcy w Akademii Zamojskiej (ZDJĘCIA)

21 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku w bazie Fundacji DKMS podczas Dnia Dawcy, jaki 27 lutego br. odbył się w murach Uczelni. Wydarzenie zorganizowała grupa uczniów ZS nr 1 w Krasnymstawie, która realizuje projekt „Zetka Ratuje Życie” we współpracy z Radą Samorządu Studenckiego Akademii Zamojskiej.

„Zetka Ratuje Życie” to projekt zinicjowany przez  sześcioosobową grupę uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” we współpracy z Fundacją DKMS.

Celem projektu jest aktywne poszukiwanie potencjalnych Dawców szpiku oraz ich rejestracja w kilkunastu punktach na terenie powiatu krasnostawskiego. Jednym z punktów rejestracyjnych była Akademia Zamojska. 27 lutego br. w atrium Instytutu Społeczno-Ekonomicznego AZ przy ul. Zamoyskiego chętni mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Łącznie udało się zarejestrować 21 osób! Zarówno uczennice krasnostawskiej „Zetki”, jak i ich koledzy i koleżanki z Rady Samorządu Studenckiego AZ są zadowoleni z rezultatu i już rozmawiają o kolejnej edycji tego wydarzenia, w innym obiekcie Akademii Zamojskiej.