XII Nasze Wyprawy Motocyklowe

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe to wydarzenie turystyczno-podróżnicze zorganizowane tuż przy granicy Roztocza w Ośrodku wypoczynkowym – Leśna Chata w Kowalówce (gm. Cieszanów woj. podkarpackie) w dniach 24-26.02.2023 r. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli chętni studenci kierunku Turystyka i rekreacja Akademii Zamojskiej wraz ze swoim opiekunem drem Łukaszem Kotem.

Studenci wysłuchali opowieści i prezentacji (zdjęcia, filmy) takich jak: Motosamsara – podróż dookoła świata i Syberia zimą na motocyklu Tomasza Gorzędowskiego oraz Dream Catchers’ Journey – w pogoni za marzeniami z Polski do Nowej Zelandii, którą przedstawił Łukasz Jastrząb. Był też czas na rozmowy i zadawanie pytań oraz indywidualne spotkania z podróżnikami motocyklowymi. Ponadto w programie wydarzenia znalazły się następujące prezentacje: ZŁOMBOL Irlandia 2019 – Bogdan vel Klamot, Filip vel Loczek; Tam gdzie bliżej Tego na Górze – Iran- Pakistan – Renata i Zbyszek Święcińscy; Podróż do źródeł życia ИДТИ НИКИ – Syberia-Mongolia 2018 – Renata i Zbyszek Święcińscy; Rodzinne wycieczki motocyklem z wózkiem bocznym – Maciek Dobrowolski i Artur Kaczmarek. Na zakończenie imprezy wystąpił 32 Band.

Wydarzenie było doskonałą okazją do zaznajomienia się z zasadami i wymogami organizacyjnymi związanymi z Turystyką motocyklową w wymiarze światowym oraz do poznania znanych i mniej znanych miejsc – podkreśla dr Kot.