#Komórkomania w II LO

#Komórkomania w II LO

W lutym w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu już po raz kolejny została przeprowadzona akcja #KOMÓRKOMANIA, której celem jest edukacja na temat dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych oraz rejestracja w bazie potencjalnych Dawców szpiku.

Akcję zainaugurowało spotkanie informacyjne poświęcone tematyce transplantacji, zorganizowane dla pełnoletnich uczniów naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyła pani Anna Gradziuk – koordynatorka do spraw transplantacji w Szpitalu im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Wygłosiła ona wykład pt. „Transplantacja? Jestem na TAK”. Następnie wolontariusze DKMS przybliżyli ideę dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat przeszczepów oraz rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących procedury transplantacji.

Następnie w II LO odbyły się Dni Dawcy Szpiku. Dzięki akcji baza potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS wzbogaciła się o kolejne 20 osób.