Krasnostawianki na campusie Solve For Tomorrow

Krasnostawianki na campusie Solve For Tomorrow

Licealistki z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie: Milena Lis, Aleksandra Skubisz, Ewelina Perestaj i Maja Wieleba wraz ze swoją opiekunką, Sylwią Wójcik-Wilkołazką wzięły udział w campusie Solve for Tomorrow, który odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W czasie dwudniowych zajęć tegoroczni finaliści z całej Polski mogli wzajemnie poznać się podczas inspirujących warsztatów z ekspertami CNK.

Pierwszy dzień młodzież rozpoczęła od zabaw integracyjnych, w czasie których mierzyła się z rozwiązywaniem problemów bez wykorzystania technologii, a następnie zwiedzała wystawę „Przyszłość jest dziś” i rozwiązywała związane z nią zadania. Końcowym punktem programu pierwszego dnia była dyskusja na temat interakcji między człowiekiem a technologią.

Drugiego dnia uczestnicy Solve for Tomorrow Campus mogli eksperymentować i odkrywać, w jaki sposób bezpiecznie i skutecznie używać nowych technologii. Ta część warsztatu odbywała się w laboratoriach, w budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Jest to interdyscyplinarne centrum badawczo-rozwojowe, w którym tworzone są innowacyjne produkty i rozwiązania edukacyjne.

Podczas campusu nie zabrakło także zajęć przygotowujących do prezentacji projektów i wystąpień publicznych. Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska, poprowadził wykład na temat zasad komunikacji, natomiast gościem specjalnym była Kira Sukhoboichenko, założycielka Fundacji Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków / Flying Bag, która opowiedziała o swojej pasji do działań społecznych. Wskazówkami dotyczącymi przygotowania skutecznej prezentacji inwestorskiej dla drużyn jako przyszłych startupów podzielił się Paweł Byszuk, ze startupu Plenti, czyli innowacyjnej platformy oferującej wypożyczanie sprzętu elektronicznego. Uczestnicy campusu spotkali się także z Joanną Kalinowską, Dyrektorem Rozwoju w Centrum Nauki Kopernik, Tomaszem Kulasą, Zastępcą Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz Magdaleną Olborską, CSR Managera w Samsung Electronics Polska.

Solve for Tomorrow Campus był ostatnim wspólnym spotkaniem finalistów przed uroczystym ogłoszeniem zwycięzców w kwietniu 2023 roku.

Źródło: I LO w Krasnymstawie