16-latka na hulajnodze zderzyła się z rowerzystą

16-latka na hulajnodze zderzyła się z rowerzystą

16-latka kierując hulajnogą elektryczną omijała stojące przed przejściem osoby i zderzyła się z 74-letnim rowerzystą. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Piłsudskiego w Zamościu. Oboje trafili do szpitala.

W piątek (24 marca) kilkanaście minut po godzinie 14:00 na ulicy Piłsudskiego w Zamościu doszło do zderzenia nastolatki jadącej na hulajnodze elektrycznej z rowerzystą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że uczestnicy wypadku jechali ścieżką pieszo – rowerową. Kierująca hulajnogą znajdując się w okolicach przejścia dla pieszych wykonała manewr omijania stojących przed przejściem osób. Zjeżdżając na drugą stronę ścieżki doprowadziła do czołowego zderzenia z cyklistą.

Po zderzeniu zarówno 16-letnia mieszkanka Hrubieszowa jak i 74-letni cyklista z Zamościa wymagali pomocy medycznej. Zostali przewiezieni do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że oboje byli trzeźwi.

Jadąc na rowerze czy też hulajnodze elektrycznej, mamy obowiązek korzystać z drogi dla rowerów, kiedy jest ona wyznaczona. Jeśli ich nie ma, na hulajnodze można poruszać się ulicą, o ile obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h.