MAski PAmięci emocji

MAski PAmięci emocji

„MAski PAmięci emocji” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się w Akademii Zamojskiej.

4 kwietnia w gmachu przy ul. Sienkiewicza 22B odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, połączone z prelekcją dla pedagogów, psychologów i wychowawców na temat relacji międzypokoleniowych.

Wystawa dotyczy relacji międzypokoleniowych, nie tylko na linii dziecko-rodzic, ale również dziecko-rodzic-dziadkowie. Prace, które można oglądać na wystawie wykonały dzieci w wieku 9-14 lat pod kierunkiem pana Janusza Wlizło. Na tych zdjęciach przedstawione są dwa przesłania. Gdy przyjrzymy się uważnie tym fotografiom zauważymy, że przesłanie główne jest wypisane wytłuszczonym drukiem, natomiast drugie jest napisane niewidocznie. Dzieci mówią do nas poprzez zdjęcia. Do tej pory wystawę tę obejrzało ponad 40 tysięcy osób w różnym wieku – mówiła Joanna Kopciowska, inicjatorka wydarzenia, pedagog specjalny z Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Zamościu.

Na wystawie można obejrzeć  15 prac wydrukowanych w formacie 100×70 cm i 15 innych równolegle prezentowanych w bliźniaczej wystawie w Internecie. Pomysłodawcą tego projektu jest Janusz Wlizło, który fotografuje od 36 lat. Jego zdjęcia wykorzystywane są i prezentowane na wystawach, na całym świecie. To pasjonat, grafik amator, regionalista, laureat plebiscytów, wolontariusz wielu organizacji i projektów charytatywnych.

5 kwietnia wystawę zwiedzała młodzież z zamojskich szkół średnich, która wzięła również udział w warsztatach „Malowanie emocji”. Zajęcia poprowadził mgr Tomasz Kloc z Zakładu Pedagogiki AZ. W wydarzeniu uczestniczyli również studenci Akademii Zamojskiej.

W dniach 6-7 kwietnia wystawę będzie można oglądać w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu.

Organizatorami wystawy są Akademia Zamojska oraz Przedszkole Miejskie Nr 10 w Zamościu we współpracy z Przedszkolem Miejskim Nr 12 w Zamościu, Szkołą Podstawową Nr 2 w Zamościu oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.