Grad Medali Terminatora i Lidera

Worek medali przywiozły zawodniczki Terminatora Wysokie oraz UKS CSW Lider Zamość z Mistrzostw Polski Juniorów w sumo, jakie odbyły się w dniach 1-2 kwietnia w podszczecińskich Pyrzycach.

Uczniowski Klub Sportowy Terminator Wysokie Gmina Zamość reprezentowała Alicja Nowosad , która w grupie juniorek wywalczyła dwa medale: w wadze do 70 kg złoto i w open brąz, zdobywając 24 pkt do współzawodnictwa. W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców Alicja w kategorii wagowej do 73 kg wywalczyła srebrny medal. Trenerem UKS Terminator Wysokie jest Sławomir Dudek
Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Sztuk Walki Lider Zamość również mają się czym pochwalić w Mistrzostwach Polski Juniorek. Bardzo dobrze powalczyła Wiktoria Pakuła w kategorii wagowej + 75 kg zdobywając brązowy medal. Weronika Zakrzewska po zaciętych walkach w kategorii wagowej do 60 kg uplasowała się tuż za podium na piątym miejscu. A Julia Zwolak w kategorii wagowej zakończyła walki na IX miejscu.
Znacznie lepiej poszło zawodniczkom z Lidera w grupie wiekowej młodzieżowców do 23 lat. Julia Zwolak w kategorii wagowej do 65 kg wywalczyła III miejsce. Z kolei Wiktoria Pakuła i Paulina Dudek w kategorii wagowej do + 80 kg wywalczyły brązowe medale.
Lider Zamość w grupie Młodzieżowców zgłosił drużynę do walk w składzie: Wiktoria Pakuła, Paulina Dudek, Weronika Zakrzewska i Julia Zwolak. Dziewczyny z Zamościa zakończyły walki drużynowe na III miejscu, zdobywając brązowe medale. Trenerem UKS CSW Lider Zamość jest Edyta Dudek.