Wirtualna strzelnica w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu

Wirtualna strzelnica w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu

W Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu uroczyście otwarto wirtualną strzelnicę.

Pracowania ze specjalnym sprzętem powstała w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej, pn. „Strzelnica w powiecie 2022”, z którego pieniądze na utworzenie strzelnicy otrzymał Powiat Zamojski. Strzelnica kosztowała 200 tys. zł, 160 tys. to środki pozyskane z Ministerstwa Obrony Narodowej, natomiast 40 tys. to 20% wkład własny Powiatu Zamojskiego. Na strzelnicy uczniowie będą się szkolić w zakresie obsługi broni i poprawiać swoje umiejętności strzeleckie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele szkoły, służb mundurowych i zaproszeni goście, wśród których był między innymi Starosta Powiatu Zamojskiego Stanisław Grześko, Wicestarosta Powiatu Zamojskiego Witold Marucha, dowódca 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu ppłk Krzysztof Hanek oraz zastępca szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zamościu mjr Mariusz Hawrylak.

Podczas otwarcia strzelnicy służby mundurowe prezentowały broń i sprzęt wojskowy. W prezentacjach udział wzięła młodzież z Technikum w Zwierzyńcu, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Szczebrzeszynie, Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju oraz Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu.

Źródło: Powiat Zamojski