„Wakacje z WOT” w 2 LBOT

„Wakacje z WOT” w 2 LBOT

Już tylko dwa miesiące dzielą nas od wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Co zrobić z wolnym czasem, jak pożytecznie wykorzystać przerwę w nauce? – wstąp do 2 Lubelskiej Brygady OT i rozpocznij z nami swoją wojskową karierę. Nie zwlekaj i złóż dokumenty już dziś!

Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.

Projekt „Wakacje z WOT” to doskonała okazja, aby wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Skierowany on jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu. Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie i odbyć lekcję odpowiedzialności oraz jednocześnie w sposób aktywny i ciekawy spędzić wakacje. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy, którzy chcą dobrze wykorzystać swoją przerwę wakacyjną. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła – podkreśla Dowódca WOT gen. bryg. Maciej Klisz

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Jak mówi szer. Adrian , uczestnik poprzedniej edycji projektu – W ubiegłym roku, tuż po maturze odbyłem szkolenie, właśnie w wakacje w ramach programu „Wakacje z WOT”.  Były to jedne z moich najlepszych wakacji. Zawsze myślałem o wojsku, ukończyłem klasę mundurową i stwierdziłem, że taka forma szkolenia  gdzie można godzić studia ze służbą wojskową będzie dla mnie optymalna. Nie pomyliłem się,  wstąpienie do 2LBOT było doskonałą decyzją. Niesamowici, pozytywni ludzie, nowe doświadczenia, ciekawe szkolenia i nie ukrywajmy, wiele profitów: otrzymywane wynagrodzenie znacząco zasila mój studencki budżet, zniżki na przejazdy i bezpłatne kursy również są na duży „plus”. Polecam każdemu, spróbujcie!!

Chcesz wstąpić do 2 Lubelskiej Brygady OT? Nic prostszego! Wybierz jeden z terminów „Wakacji z WOT”: szkolenia podstawowe: 30.06-15.07.2023r., 28.07-12.08.2023r., 15.09-30.09.2023r., szkolenia wyrównawcze: 01.07-23.07.2023r. (weekendowo), 28.07-04.08.2023r. 15.09-22.09.2023 r. i skontaktuj się z naszym rekrutrem – https://rekruterzy.terytorialsiwp.mil.pl/ ! Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w  Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.