Zagrali o Puchar Rektora Akademii Zamojskiej

Studentki Akademii Zamojskiej wśród kobiet oraz reprezentacja ZSP nr 3 w Zamościu („Elektryka”) wśród mężczyzn zwyciężyły w Turnieju o Puchar Rektora AZ w Piłce Siatkowej.

W rozgrywkach wzięło udział dziewięć drużyn w rywalizacji mężczyzn i osiem w rywalizacji kobiet, w których wystąpiły reprezentacje Akademii Zamojskiej oraz szkół średnich z Zamojszczyzny: I Społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu, I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu, III LO im. C.K. Norwida w Zamościu, ZSP nr 1 w Zamościu („Ekonomik”), ZSP nr 3 im. Armii Krajowej  w Zamościu („Elektryk”), ZSP nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu („Budowlanka”), ZS nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie, Technikum im. J. Zamoyskiego w Zwierzyńcu.

W finale kobiet zmierzyły się studentki Akademii Zamojskiej i drużyna III LO w Zamościu. Lepsze okazały się studentki, które wygrały 2:0 i zdobyły Puchar Rektora AZ. W meczu o trzecie miejsce ZSP nr 3 w Zamościu pokonało ZS nr 2 w Krasnymstawie 2:0.

Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn finał mężczyzn rozegrano systemem „każdy z każdym”. Najlepsi okazali się reprezentanci ZSP nr 3 w Zamościu, którzy wygrali 2:0 z I Społecznym LO w Zamościu oraz 2:1 z III LO w Zamościu. Drugie miejsce zajęła drużyna III LO w Zamościu, która pokonała I SLO 2:1. Tym samym „Społeczniak” zajął trzecie miejsce na podium.

Puchary zwycięzcom i drużynom z podium wręczyli: rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ oraz dr Krzysztof Okapa – kierownik Studium Wychowania Fizycznego AZ, kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji AZ.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału w turnieju, a zwycięzcom i drużynom z podium zasłużonych trofeów.

Turniej o Puchar Rektora AZ w Piłce Siatkowej rozegrano 18 kwietnia br. w hali OSiR w Zamościu.