Akcja krwiodawstwa w I LO im. ONZ

Akcja krwiodawstwa w I LO im. ONZ

18 kwietnia br. po raz kolejny w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju została zorganizowana akcja krwiodawstwa. Zainicjowało ją Szkolne Koło PCK, współpracujące z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Podobnie jak w latach ubiegłych nie zawiedli ci, którzy chcieli i mogli podzielić się najcenniejszym darem. Łącznie 42 osoby oddały 18 litrów krwi, chociaż do akcji przystąpiło znacznie więcej chętnych. Wśród dawców byli uczniowie i nauczyciele I LO im. ONZ w Biłgoraju oraz zaprzyjaźnionych placówek – ZSBiO w Biłgoraju i ZSZiO w Biłgoraju, a także 10 Honorowych Dawców Krwi z Biłgoraja.  Za udział w akcji wszyscy otrzymali ekwiwalent – czekolady oraz drożdżówki i pączki ufundowane przez firmę pana Zenona Kotowskiego.

Warto podkreślić, że akcje krwiodawstwa mają długoletnią tradycję w I LO im. ONZ i cieszą się dużym zainteresowaniem. Oprócz poboru krwi propagowaniu tej szlachetnej idei służą spotkania z Zasłużonymi Honorowymi Dawcami Krwi oraz pogadanki z lekarzami RCKiK w Lublinie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Opiekunem Szkolnego Koła PCK jest pani Izabela Skakuj.