Uczniowie „Ekonomika” kręcą film

Uczniowie „Ekonomika” kręcą film

Powstaje etiuda filmowa o skutkach niewłaściwych zachowań na drodze. W rolę aktorów i scenarzystów wcielili się uczniowie zamojskiego „Ekonomika”. Tym razem projekt dotyczy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przedstawia scenę wypadku kierującego hulajnogą z rowerzystą.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 1 w Zamościu oraz policjanci z zamojskiej komendy wspólnie realizowali kolejny projekt profilaktyczny. Tym razem uczniowie krótką filmową etiudą chcą zwrócić uwagę na ryzyko, jakie niesie za sobą nieostrożne poruszanie się jednośladami. Scenariusz wymyślili sami uczniowie. W środę (19 kwietnia) na jednej z ulic zamojskiej Starówki kręcili sceny etiudy. W aktorów wcieli się uczniowie z „Ekonomika”, stanęli także za obiektywem kamery. My udzieliliśmy młodzieży merytorycznego wsparcia. Projekt przedstawia scenę wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i kierującego hulajnogą elektryczną.

Udział w scenach filmiku wzięli policjanci z zamojskiego ruchu drogowego, podobnie jak załoga karetki pogotowia z Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. Teraz młodzież zajmie się montażem nakręconych scen. Później filmik zostanie rozpowszechniony szerszemu gronu publiczności. Posłuży jako profilaktyczny materiał filmowy i będzie wykorzystywany do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Źródło: KMP w Zamościu