Karatecy Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego z 22 medalami Mistrzostw Polski

Karatecy Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego z 22 medalami Mistrzostw Polski

Fantastycznie spisali się w Wieliczce zawodnicy Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego, gdzie w dniach 14-16 kwietnia 2023 odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym zorganizowane przez Polską Unię Karate Tradycyjnego. Solne Miasto w Wieliczce zgromadziło 722 zawodników z 35 klubów w Polsce, a karatecy RKKT Zamość zdobyli 22 medale!

Zmagania odbyły się w kategoriach: dzieci, juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców oraz seniorów. Najliczniejszą grupę zgromadziła konkurencja kata juniorów młodszych – wystartowało tu aż 46 zawodników. Wielkie emocje, zacięta rywalizacja i świetna atmosfera – tak w skrócie można opisać mistrzowskie zawody.

– Mistrzostwa Polski uważam za bardzo udane. Grupa zawodników, z którą pracowałem na treningach, zdobyła czołowe lokaty. Jestem zadowalany ze wszystkich zawodników, którzy wystartowali w mistrzostwach. Łucja Tarnowska udowodniała, że jest czołową zawodniczką w naszym klubie – aczkolwiek jej dwie siostry bliźniaczki też spisały się bardzo dobrze, chociażby w kata drużynowym. Nasz klub może być spokojny o przyszłość – takie zawodniczki jak Hanna Białas, Zuzanna Kawalec i Amelia Turczanik pokazały, że można na nie liczyć w kolejnych latach. Oceniając wyniki startów mogę być spokojny o poziom szkolenia w naszym klubie.

Na koniec chciałbym podziękować naszym wspaniałym coachom, którzy bardzo dobrze wspierali zawodników przy macie, a byli to: Dariusz Batorski, Marcin Januszewski, Szymon Kasprzak i Fabian Turczanik – powiedział sensei Radosław Niziołek, prezes Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego. 

W trzydniowej imprezie wzięło udział w sumie ponad 1000 uczestników – 722 zawodników, 80 coachów, 35 sędziów, 40 osób z obsługi technicznej oraz setki rodziców i opiekunów.

Wyniki zawodników RKKT, którzy zdobyli medale:
Fukugo Kobiety Junior Młodszy 6 kyu – dan: 
2. miejsce Łucja Tarnowska
Kata drużynowe Kobiety Grupa C, Grupa D 9 kyu – 7 kyu:
3. miejsce Amelia Turczanik, Alicja Kostrubiec, Oliwia Błazik
Kata drużynowe Kobiety i Mężczyźni Grupa A, Grupa B 9 kyu – 7 kyu:
2. miejsce Zuzanna Kawalec, Bartłomiej Bigos, Szymon Chałupczak
Kata drużynowe Kobiety Junior Młodszy, Junior 6 kyu – dan:
3. miejsce Iga Tarnowska, Łucja Tarnowska, Hanna Tarnowska
Kata Kobiety Grupa A 9 kyu – 8 kyu:
1. miejsce Hanna Białas
Kata Kobiety Grupa B 7 kyu:
3. miejsce Zuzanna Kawalec
Kata Kobiety Grupa C 7 kyu:
1. miejsce Alicja Kostrubiec
2. miejsce Amelia Turczanik
Kata Kobiety Grupa C, Grupa D 3 kyu – 1 kyu:
3. miejsce Barbara Kawalec
Kumite Kobiety Grupa A 9 kyu – 8 kyu:
1. miejsce Hanna Białas
Kumite Kobiety Grupa B 7 kyu:
1. miejsce Zuzanna Kawalec
Kumite Kobiety Grupa C 7 kyu
2. miejsce Oliwia Błazik
3. miejsce Amelia Turczanik
Kumite Kobiety Junior Młodszy 6 kyu – dan:
2. miejsce Łucja Tarnowska
Kumite Mężczyźni Grupa A 9 kyu – 8 kyu:
2. miejsce Antoni Gardziel
Kumite Mężczyźni Grupa B 9 kyu – 8 kyu:
3. miejsce Krzysztof Czerniak
Gratulujemy! 
***
Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego działa od 2012 roku i zrzesza aż 150 członków. W klubie ćwiczą zawodnicy w wieku od 4 lat, a jego karatecy mogą pochwalić się sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.