Dwie nagrody dla uczennic ZSZiO na III Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim

Dwie nagrody dla uczennic ZSZiO na III Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim

18 kwietnia w Puławach odbył się III Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski „Antoine Cerplikowski. Król fryzjerów…”objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego „Chantal” oraz p. Zuzannę Sumirską i wydawnictwo SUZI.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: test wiedzy o życiu Antoniego Cierplikowskiego oraz czasanie fryzury damskiej zgodnej z tematem „Coco Chanel wczoraj i dziś”. Czas jaki był  przeznaczony na wykonanie zadania to 120 minut, a ocenie podlegała m. in. zgodność interpretacji z tematem, precyzja i estetyka wykonania, pomysłowość fryzury pod względem kompozycyjnym, stopień trudności, techniki pracy oraz ogólny wyraz artystyczny.

ZSZiO w Biłgoraju reprezentowały: Kateryna Tyr (kl. 2 TF ) wraz z modelką Martyną Sokal (kl. 1 TF), Gabriela Rzeźnik (kl. 4 TF) i Kseniia Shcherbenka (kl. 2 TKR) oraz Izabela Nizio (kl.4 TF). Wszystkie uczennice świetnie się spisały, wykonały przepiękne fryzury, makijaże i stylizacje.

I miejsce w kategorii czesanie fryzury zdobyła Gabriela Rzeźnik z klasy 4 TF wraz z modelką Ksenią Shcherbenka z klasy 2 TKR, natomiast w kategorii test wiedzy Izabela Nizio z klasy 4 TF zajęła III miejsce.

Tego typu wydarzenia niosą za sobą wiele dobrego: rozbudzają i pogłębiają zamiłowanie do zawodu, zachęcają uczniów do doskonalenia swoich umiejętności zawodowych, motywują uczniów do podejmowania twórczych działań i wiele, wiele innych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.