Akademia Zamojska kończy sezon Superligi

Na etapie ćwierćfinału kończy sezon 2022/2023 drużyna Akademia Zamojska Zamość. To najwyższe osiągnięcie w historii udziału zamojskiej drużyny w elicie tenisa stołowego w Polsce.

W ćwierćfinale zamościanie zmierzyli się z mistrzem Polski, zespołem Dekorglassu Działdowo. Kibice mieli naprawdę widowisko godne walki o medale. W pierwszym pojedynku Piotr Chodorski prowadził z Jonathanem Grothem2:0 – lecz choremu Piotrowi zabrakło „sił” i ostatecznie przegrał 2:3. Do drugiego starcia wyszedł Jakub Folwarski, ale jego przeciwnik – utytułowany jak cała drużyna – Jakub Dyjas, nie miał łatwo. Kuba ostatecznie urwał jednego seta przegrywając 1:3 – ale pięknych akcji, tak jak w pierwszym pojedynku – nie brakowało. Do trzeciej gry wyszedł Przemek Walaszek z Kaii Konishim i można było by pomyśleć (szybkie 0:3) nic bardziej mylnego, Przemek również chciał dołączyć do kolegów z drużyny i „coś ugrać” – jednego seta „urwał” utytułowanemu Japończykowi, ostatecznie został pokonany 1:3. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gości.

W rewanżu górą również byli aktualni mistrzowie Polski. Ozdobą tego starcia był pojedynek Jonathana Grotha z Piotrem Chodorskim – obfitował w wiele niesamowitych zagrań i był bardzo wyrównany, kibice niewątpliwie mieli na co popatrzeć. Ostatecznie zwyciężył Groth 3:2. W pierwszym pojedynku Przemysław Walaszek uległ Jakubowi Dyjasowi 0:3. W trzecim starciu po raz drugi w ligowym meczu LOTTO Superligi zagrał Daniel Kisielewicz, jego rywalem był Kaii Konishi0:3. Gratulujemy drużynie z Działdowa awansu do półfinału.

Dla zespołu Akademii Zamojskiej, który zakończył właśnie swój trzeci sezon z rzędu w rozgrywkach LOTTO Superligi tenisa stołowego to najwyższe osiągnięcie w dotychczasowej historii klubu.