Młoda Padwa na podium

Młoda Padwa na podium

Na trzecim miejscu w tabeli II ligi piłki ręcznej zakończyli sezon zawodnicy młodej Padwy Zamość.

Świetny finisz zaliczyła zamojska młodzież na drugoligowych parkietach! W ostatnim meczu sezonu zespół Michała Zielonki pokonał na wyjeździe świeżo upieczonego pierwszoligowca, SPR Nowe Piekuty 33:31 (19:14), i zakończył rozgrywki na trzecim miejscu! Brawa dla młodej Padwy! Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 5 min. i nie oddali go już do końca, pewnie zdobywając komplet punktów.

Szacunek dla zespołu, bo mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą. Mimo problemów kadrowych ostatnie mecze w naszym wykonaniu potwierdziły, że mamy charakter. Nie ukrywam, że w szatni po ostatnim gwizdku było wiele wzruszających momentów i uroniliśmy niejedną łezkę. Wraz z końcem sezonu dla wielu chłopaków skończył się pewien etap. Maturzyści pójdą na studia, a kilku zawodników jest w kręgu zainteresowania trenera Zbigniewa Markuszewskiego. Nigdy w takim składzie się już nie spotkamy. Dziękuję chłopakom za serce i wysiłek, które zawsze wkładali w grę – podkreślił trener Michał Zielonka.

SPR NOWE PIEKUTY – MKS PADWA ZAMOŚĆ 31:33 (14:19)

MKS PADWA: Dragan, Malec – Książka 10, Sadowski 9, Gadaj 6, Gaca 5, Markowicz 2, Styk 1, Komadowski, Sapuła, Świstowski, Pieczykolan, Szymanik, Tęcza.

Kary: 14 minut – 10 minut.