Powołania na dyrektorów ZSBiO oraz RCEZ

Powołania na dyrektorów ZSBiO oraz RCEZ

Zarząd Powiatu Biłgorajskiego podjął uchwałę o powołaniu – od 1 września 2023 roku – dyrektorów ZSBiO i RCEZ. Kandydatów wyłonił konkurs, który odbył się w kwietniu br. Z rąk starosty biłgorajskiego Andrzeja Szalipa nominacje odebrali Stanisław Sitarz na stanowisko dyrektora ZSBiO w Biłgoraju i Jarosław Dubiel na stanowisko dyrektora RCEZ w Biłgoraju.

Obaj dyrektorzy z placówkami którymi zarządzają związani są od rozpoczęcia nauki w szkole średniej. W przypadku Stanisława Sitarza był to rok 1983, kiedy rozpoczął naukę w Zespole Szkół Budowlanych. Od 2002 roku, był w tej szkole kierownikiem zajęć praktycznych. W 2013 roku wybrany został na dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. We wrześniu 2023 roku rozpocznie trzecią kadencję zarządzania placówką.

Jarosław Dubiel w 1994 roku rozpoczął naukę w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Biłgoraju (późniejsze RCEZ). Od 2003 roku jest nauczycielem w tej szkole, a od roku 2017 pełni funkcję zastępcy dyrektora Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Placówką zarządzał będzie jako dyrektor od 1 września 2023 roku.

Obaj dyrektorzy powołani zostali na 5-letnią kadencję.

Źródło: Powiat Biłgorajski