Konkurs Wiedzy o Wyspach Brytyjskich rozstrzygnięty

Konkurs Wiedzy o Wyspach Brytyjskich rozstrzygnięty

Amelia Morska z I LO im. ONZ w Biłgoraju zwyciężyła w Konkursie Wiedzy o Wyspach Brytyjskich zorganizowanym przez Zakład Anglistyki Akademii Zamojskiej. Kolejne miejsca na podium zajęły z kolei: Weronika Pyzio z RCEZ w Biłgoraju oraz Katarzyna Duczek z I LO im. ONZ w Biłgoraju.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wzięło udział blisko 100 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa, Krasnegostawu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. W etapie finałowym wzięło udział 20 uczniów z najlepszymi wynikami.
W trakcie Konkursu uczestnicy musieli wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, ale również wiedzą z zakresu historii i kultury krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa jak: Anglia, Walia, Szkocja, czy Irlandia Północna.
Najlepiej z zadaniami przygotowanymi przez wykładowców Akademii Zamojskiej poradziła sobie Amelia Morska. Uczennica I LO im. ONZ w Biłgoraju zajęła I miejsce i została zwyciężczynią tegorocznej edycji Konkursu. II miejsce wywalczyła Weronika Pyzio z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, a III miejsce na podium zajęła Katarzyna Duczek, z I LO im. ONZ w Biłgoraju. Nagrody laureatom Konkursu wręczyła mgr Tamara Woińska z Zakładu Anglistyki Akademii Zamojskiej.

Finał Konkursu Wiedzy o Wyspach Brytyjskich odbył się 25 kwietnia br. w auli Instytutu Humanistyczno-Medycznego AZ przy ul. Sienkiewicza 22 B.