Znamy laureatów Konkursu Fantastica 2023!

Znamy laureatów Konkursu Fantastica 2023!

Co oznaczało imię miecza Gandalfa – Glamdring? Co krasnoludy nazywały Sercem Góry? Po czym poznać hobbita? To tylko niektóre z pytań, z którymi zmierzyli się finaliści Konkursu Fantastica 2023 zorganizowanego przez Zakład Anglistyki Akademii Zamojskiej. Najlepiej z pytaniami konkursowymi poradziła sobie Martyna Maksymiec z I LO im. ONZ w Biłgoraju, zwyciężczyni tegorocznej edycji imprezy.

W pierwszym etapie Konkursu udział wzięło 184 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa, Krasnegostawu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. W etapie finałowym wzięło udział 20 uczniów z najlepszymi wynikami. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi lektury książki J. R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” i odpowiedzieć na pytania jak np.: Jak nazywały się trolle, które schwytały Bilba? Na jakich instrumentach grali Fili i Kili? Co krasnoludy nazywały Sercem Góry? Kiedy Bilbo nadał imię swojemu mieczowi?

Najlepiej z zadaniami przygotowanymi przez wykładowców Akademii Zamojskiej poradziła sobie Martyna Maksymiec. Uczennica I LO im. ONZ w Biłgoraju zajęła I miejsce i została zwyciężczynią tegorocznej edycji Konkursu. II miejsce wywalczyła Katarzyna Duczek, również uczennica I LO im. ONZ w Biłgoraju, a III miejsce na podium zajęła Daria Szpot z ZSBiO w Biłgoraju. Nagrody laureatom Konkursu wręczyła mgr Małgorzata Samulak-Piłat z Zakładu Anglistyki Akademii Zamojskiej.

Finał Konkursu Fantastica 2023 odbył się 26 kwietnia br. w auli Instytutu Humanistyczno-Medycznego AZ przy ul. Sienkiewicza 22 B.