Kadrowe ruchy w Akademii Zamojskiej

Kadrowe ruchy w Akademii Zamojskiej

Ledwo zakończył się sezon 2022/2023 LOTTO Superligi tenisa stołowego, a trener Piotr Kostrubiec już myśli o kolejnym. W zamojskim zespole pozostaje kapitan Piotr Chodorski, a do zespołu dołącza Jesus Cantero.

„Piotr w zakończonym już dla nas sezonie był podporą drużyny, cieszył nas swoją grą i niesamowitymi zagraniami a kibice na pewno nie zapomną długo jego „twardego charakteru” – nawet gdy był chory, wychodził i potrafił zrobić piękne widowisko.” – czytamy na stronie klubu z Zamościa.

Do drużyny dołączy Jesus Cantero. Był on mistrzem Hiszpanii we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po seniora. Jest pięciokrotnym drużynowym mistrzem Hiszpanii, brązowym medalistą na Uniwersjadzie, srebrnym medalistą na igrzyskach śródziemnomorskich, mistrzem ligi francuskiej, odnosił liczne sukcesy w lidze duńskiej.

Wkrótce dowiemy się jaką decyzję podjął trener Piotr Kostrubiec względem dwóch obckokrajowców, którzy w minionym sezonie bronili barw Akademii Zamojskiej – Anglika Andrew Baggaleya i Koreańczyka Parka Gyeongtae.

Wiadomo już, że z zespołem rozstają się Jakub Folwarski i Przemysław Walaszek. Ten pierwszy występował będzie w niemieckim TSG Kaiserslautern. Podkreśla jednak, że z zamojskim zespołem rozstaje się w przyjaznej atmosferze i nie wyklucza występów w Zamościu w przyszłości.