17-letni motocyklista zderzył się z volvo

17-letni motocyklista zderzył się z volvo

Na DK 17 w miejscowości Podkrasne kierujący Volvo skręcając w lewo zderzył się z motocyklistą, który w tym czasie wyprzedzał jego pojazd. 17-letni motocyklista z obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj (4 maja) około godziny 19:45 na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Podkrasne. Policjanci na podstawie relacji świadków, powstałych w pojazdach uszkodzeń oraz śladów na miejscu zdarzenia ustalili, że obaj kierujący jechali od strony Lublina w kierunku Zamościa. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do zderzenia pojazdów doszło w chwili, kiedy motocyklista wyprzedzał Volvo, a kierujący osobówką skręcał w lewo na teren posesji.

Po zderzeniu pojazdów 17-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn który kierował motocyklem marki Yamaha przewrócił się doznając obrażeń. Do szpitala został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Volvo kierował 29-latek z gminy Stary Zamość, nie odniósł obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów, zatrzymali też należące do 29-latka prawo jazdy. Natomiast pojazdy zostały zabezpieczone celem wykonania dalszych czynności procesowych.

W czasie, gdy na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe ruch w tym miejscu był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Źródło: KMP w Zamościu