Weź udział w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny!

Weź udział w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny!

Serdecznie zapraszamy do Zamościa na 34. Edycję Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, który odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 2 września 2023 roku.

Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest wyjątkową niekomercyjną imprezą sportową w skali całego kraju. Ideą tego wydarzenia jest upamiętnienie wysiedleń najmłodszych mieszkańców naszego regionu, które miały miejsce w czasie II wojny światowej.

Unikalna formuła Biegu (cztery etapy o łącznej długości 100 km, w tym półmaraton), liczne wydarzenia towarzyszące (wieczorki historyczne, koncerty, wystawy, biegi dzieci), a także malownicza trasa wiodąca drogami Roztocza – to wszystko składa się na niepowtarzalny sportowo – patriotyczny charakter naszej imprezy. Bieg jest już doskonale znany lokalnej publiczności i posiada liczne grono miłośników w kraju i za granicą.

Bieg będzie objęty Patronatem Honorowym przedstawicieli władz miejskich i centralnych, a Patronat Medialny obejmą media lokalne i regionalne.

Ambasadorem Biegu została Aleksanda Jakubczak. To wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach średnich i długich. Reprezentantka Polski w biegach ulicznych m.in. w Japonii, USA, Belgii, Rumuni, jak i wielu innych miastach w całej Polsce. Do końca swojej kariery sportowej związana z Klubem Sportowym AGROS Zamość. Obecnie żołnierz zawodowy w 3 Zamojskim Batalionie Zmechanizowanym.

Z powodzeniem startuje m.in. w biegach przełajowych, w biegach na orientację oraz wieloboju żołnierskim, zdobywając medale na szczeblu Brygady, Dywizji jak również Mistrzostw Wojska Polskiego. Przez ostatnie lata z sukcesami startuje na biegach komandosa (cykl ekstremalnych biegów w pełnym umundurowaniu oraz z plecakiem 10kg). Wielokrotnie zwyciężała w Półmaratonie Komandosa w Warszawie jak również Maratonie w Lublińcu czy Setce Komandosa ustanawiając w tym roku rekord trasy na 100km. Zwyciężczyni, a zarazem debiutantka zeszłorocznego Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Aleksandra prowadzi od wielu lat zajęcia biegowe dla mieszkańców Zamościa w ramach programu Bbl Zamość (Biegam bo lubię) motywując i zaszczepiając tym samym w nich sportowego bakcyla. Jest instruktorem sportu, crossfitu, fitnessu. Plany Oli na kolejny rok? Ukończenie Ironman Triathlon.

Wszystkie informacje dotyczące biegu i wydarzeń towarzyszących są udostępniane na stronie internetowej: www.biegpokoju.zamosc.pl oraz na fanpage’u facebook’owym OSiR Zamość.