„Uchwycić piękno” – wystawa w MDK

„Uchwycić piękno” – wystawa w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza na wystawę fotografii Sebastiana Rapy pt. „Uchwycić piękno”. Wernisaż wystawy zaplanowano na 24 maja (godzina 16.30) w Galerii „”Pozytyw” zamojskim MDK.

„Piękno – wartość równie abstrakcyjna, co zależna od subiektywnego światopoglądu. Wśród powszechnie uznawanych kanonów każdy człowiek posiada swój własny, indywidualny sposób widzenia i wartościowania świata. To sprawia, że te same rzeczy, które dla jednych są powodem do zachwytu, dla innych mają o wiele mniejsze znaczenie. Estetyka naszego otoczenia wraz z wydarzeniami, które im towarzyszą stały się inspiracją dla twórczych poszukiwań Autora.” – czytamy w opisie wystawy. „Uchwycić piękno” jest pierwszą indywidualną wystawą Autora.

Sebastian Rapa to absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu. Jego przygoda z fotografią zaczęła się od niewielkiego aparatu cyfrowego, który potem zamienił na telefon i finalnie, na lustrzankę. Swoją pasję do fotografii rozwijał na zajęciach fotograficznych w Młodzieżowym Domu Kultury, na które uczęszczał od 2019 roku. W kręgu jego zainteresowań artystycznych są: fotografia uliczna, eksperymentalna i abstrakcyjna. Interesuje się również poezją i informatyką.

POZYTYW – Galeria Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu powstała w celu prezentacji i promocji twórczości młodych artystów. Są w niej pokazywane wystawy wychowanków MDK, jak również dzieci i młodzieży spoza placówki. To tutaj odbywają się spotkania autorskie i warsztaty artystyczne rozwijające uzdolnienia i pasje. W planach inicjatorów nowego miejsca wystawienniczego jest prezentacja fotografii i innych sztuk wizualnych, takich jak: rysunek, grafika, malarstwo. Taka działalność wzmocni ofertę edukacji kulturalnej MDK, jak również będzie nowym i atrakcyjnym elementem uzupełniającym szeroko realizowane działania kulturalne w Zamościu – mieście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Wystawę będzie można oglądać do lipca.