Ożywiamy historię

Ożywiamy historię

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego w dniach 3-4 czerwca 2023 r., w ramach Dnia Dziecka, zaprasza na grę miejską „Anatomia miasta” i piknik historyczny „Ożywiamy historię”.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na piknik historyczny pt. „Ożywiamy historię”. W niedzielę 4 czerwca 2023 r., w godzinach 11:00-16:00 przeniesiemy się do XVII wieku, gdzie w obozowisku czekać będą takie atrakcje jak: ćwiczenie musztry, rzut podkową, strzelanie z łuku i wiele innych zabaw, które zaangażują dzieci oraz rodziców. Udowodnimy, że historia to wspaniały plac zabaw dla każdego niezależnie od wieku! – zachęcają organizatorzy.

Piknik poprzedzi gra miejska „Anatomia miasta”, na którą zapraszamy w sobotę 3 czerwca 2023 r. Gra pozwoli Wam bliżej poznać Plan Zamościa nakreślony w 1580 r. przez włoskiego architekta Bernarda Moranda – przypominający sylwetkę człowieka.

Zadanie „Kultura – używaj do woli!” finansowane ze środków Miasta Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na lata 2022-2023.