Zamojska „Ósemka” Mistrzem Polski w piłce ręcznej!

Zamojska „Ósemka” Mistrzem Polski w piłce ręcznej!

Drużyna chłopców SP nr 8 w Zamościu została Mistrzami Polski w piłce ręcznej! Zespół prowadzony przez Damiana Morawskiego, oparty na graczach Padwy Zamość, okazał się najlepszy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Dźwirzynie (4-7 czerwca). To historyczny sukces w rywalizacji drużynowej z udziałem zamojskich szkół!

W rozgrywkach grupowych zamościanie odnieśli 3 wysokie zwycięstwa, pokonując kolejno SP Żórawina 27:21, SP nr 1 Gryfino 29:13 i SP nr 2 Świebodzin 21:9. W ostatnim meczu z SP nr 172 Warszawa padł remis 20:20, ale w karnych skuteczniejsza była zamojska młodzież, wygrywając 3:2. Dało to podopiecznym Damiana Morawskiego pierwsze miejsce w grupie i pewny awans do ćwierćfinału. W tej fazie „ósemka” gładko rozprawiła się z SP nr 14 Przemyśl (19:7). W półfinale rywalem naszego zespołu była SP nr 33 z Gdańska. Świetna postawa szczególnie w defensywie sprawiła, że zamościanie wygrali 14:8, a w finałowym starciu czekał już stary znajomy z rozgrywek grupowych, czyli SP nr 172 z Warszawy. Tym razem jednak podopieczni Damiana Morawskiego nie zostawili już rywalom złudzeń, kto jest lepszy, wygrywając bardzo pewnie 22:13!

– Przed rokiem wracaliśmy ze srebrnymi medalami i niedosytem. Powiedzieliśmy sobie wówczas, że za rok będziemy jeszcze silniejsi. 12 miesięcy ciężkiej pracy przyniosło efekt i cieszymy się z tytułu Mistrza Polski! To ogromny sukces chłopaków trenujących na co dzień w Padwie Zamość, ale też splendor dla naszej szkoły. Dziękujemy za wsparcie Miastu Zamość, dyrekcji naszej szkoły, rodzicom zawodników i wszystkim, którzy nas pomagali – powiedział szczęśliwy trener Damian Morawski.

SP nr 8 w Zamościu: Bielecki Mateusz, Bielecki Wiktor, Ciurysek Szymon, Gawliczek Michał, Kostrubiec Kacper, Krasnopolski Krzysztof, Łyś Paweł, Smyl Wojciech, Lewicki Antoni, Szewc Dawid, Poździk Jakub, Micek Jakub. Trener: Damian Morawski. Kierownik: Adam Gaca.