Roztoczańska Liga Robotów- pasjonujące zmagania technologiczne

Roztoczańska Liga Robotów- pasjonujące zmagania technologiczne

Tomaszów Lubelski, urocze miasto położone w sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego, szykuje się na wielkie technologiczne wydarzenie. 17 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Roztoczańska Liga Robotów, emocjonujące zawody robotyczne skierowane do uczniów szkół podstawowych. To wydarzenie nie tylko zapewni wielką dawkę rozrywki, ale również zachęci młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności technologicznych.

I edycja Roztoczańskiej Ligi Robotów cieszy się bardzo duży zainteresowaniem. W zawodach weźmie udział 79 zespołów złożonych z niemal 160 zawodników,  będą to jedne z większych zawodów robotycznych w Polsce, a na pewno największe w województwie lubelskim. Roztoczańska Liga Robotów przyciąga utalentowanych uczestników z całego kraju, którzy walczyć będą o tytuły mistrzowskie w różnorodnych konkurencjach. Tegoroczna edycja obejmować będzie wiele emocjonujących dyscyplin.

Jedną z konkurencji będzie LEGO SUMO o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski. W tej kategorii uczestnicy będą rywalizować, projektując i programując roboty LEGO, które będą próbowały wypchnąć siebie nawzajem z areny walki. Ta dynamiczna i pełna adrenaliny konkurencja zapewni niezapomniane widowisko zarówno dla uczestników, jak i widzów.

Kolejną interesującą konkurencją będzie LEGO SMASH BOT o Puchar TwojRobot.pl. Tutaj uczestnicy będą mieli możliwość skonstruowania i zaprogramowania swoich własnych sterowanych robotów LEGO, które będą walczyć na specjalnej arenie z przeszkodami.

W ramach Roztoczańskiej Ligi Robotów odbędzie się także konkurencja FREESTYLE o Puchar Technikum Programistyczno-Robotycznego New Technology. Tutaj uczestnicy będą mieli wolną rękę w konstruowaniu i programowaniu swoich robotów, co pozwoli im zademonstrować swoje własne unikalne pomysły i rozwiązania. Kreatywność oraz umiejętność pracy z technologią będą tutaj kluczowe. Roboty będą oceniane przez komisję sędziowską w 50 procentach, kolejne 50 procenty to będą głosy widzów, którzy będą mogli oddawać głosy na poszczególne roboty.

Dla miłośników konstrukcji LEGO TUG OF WAR o Puchar Dyrekcji SP2 w Tomaszowie Lubelskim będzie prawdziwym wyzwaniem. Uczestnicy będą musieli zbudować i zaprogramować roboty LEGO, które zmierzą się w bezpośrednim starciu siłowym na specjalnie przygotowanej arenie. Celem będzie przesunięcie przeciwnika na wskazaną odległość. To emocjonująca konkurencja, która wymaga precyzji, strategii i świetnej techniki.

Oprócz zawodów robotycznych, w ramach Roztoczańskiej Ligi Robotów odbędą się także zawody e-sportowe FIFA 23, które przyciągną miłośników gier komputerowych i sportowych emocji. To doskonała okazja dla młodych adeptów robotyki, aby wziąć udział w różnorodnych konkurencjach, w których mogą wykazać się swoimi umiejętnościami zarówno w świecie fizycznych maszyn, jak i w wirtualnej rzeczywistości.

Roztoczańska Liga Robotów to nie tylko zmagania technologiczne, ale także możliwość wymiany doświadczeń i integracji dla uczniów szkół podstawowych. Wydarzenie to stwarza doskonałą okazję do spotkania pasjonatów robotyki, dzielenia się wiedzą oraz nawiązywania nowych przyjaźni.

Organizatorzy Roztoczańskiej Ligi Robotów są pewni, że tegoroczna edycja przyniesie wiele niezapomnianych chwil i emocji zarówno dla uczestników, jak i publiczności. Zapraszają wszystkich, którzy interesują się robotyką, technologią i sportem do odwiedzenia Tomaszowa Lubelskiego 17 czerwca i wzięcia udziału w tym fascynującym wydarzeniu. Roztoczańska Liga Robotów zapowiada się jako prawdziwe święto dla młodych adeptów techniki i nowoczesnych technologii. Dla widzów przewidziane są dodatkowe atrakcje, gogle VR, Drukarki 3D, pokazy robotów, więc organizatorzy zapraszają całe rodziny. Zawody rozpoczną się 17 czerwca 2023 r. o godzinie 9.00 w Szkole  Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Organizatorami Roztoczańskiej Ligi Robotów są: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim, Urząd Miasta Tomaszów Lubelskim, Firma TwojRobot.PL Tomaszów Lubelskim. Patronatem zawody objęli: Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski, Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze. Partnerami zawodów są: Fun and Science, RSE Engineering, WSK Tomaszów Lubelski, PGKiM Tomaszów Lubelski, Technikum Programistyczno-Robotyczne New Technology, Sławex, IFS Polska.