RKKT na podium w klasyfikacji generalnej ogólnopolskich zawodów w karate tradycyjnym w Kraśniku!

27 maja w Kraśniku odbyły się: Drużynowy Puchar Polski w Karate Tradycyjnym, Mistrzostwa Polski Weteranów oraz Children’s Day Cup. Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego zajął trzecie miejsce!

Do zmagań stanęli karatecy we wszystkich kategoriach wiekowych, w sumie 500 startujących we wszystkich trzech imprezach. Podczas Drużynowego Pucharu Polski rozegrano konkurencje kata drużynowe i kumite drużynowe. Do zmagań stanęło ponad 100 drużyn z klubów Polskiej Unii Karate Tradycyjengo. Weterani rywalizowali w kata i kumite indywidualnym. Z kolei najmłodsi podczas Children’s Day Cup zmierzyli się tylko w konkurencji kata indywidualne.

Na zakończenie zawodów wyłoniono zwycięzców w klasyfikacji generalnej klubów. Zwyciężyła Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice. Na drugim miejscu uplasował się Klub Karate Tradycyjnego Chidori. Trzecią lokatę zajął Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego.

Jestem bardzo zadowolony, że karatecy naszego klubu spisali się w Kraśniku po prostu rewelacyjnie. Na zakończenie pierwszego półrocza startów mogę powiedzieć, że był to okres wielu sukcesów naszych zawodników. Teraz będzie krótki czas na odpoczynek od zawodów. Pojedziemy na obóz wakacyjny nad morzem. Wszystkim zawodnikom gratuluję startów i wyników w pierwszym półroczu – powiedział z radością i wyrazami uznania dla zamojskich karateków sensei Radosław Niziołek, prezes Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego w Zamościu.

Medaliści z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego w Zamościu:

Drużynowy Puchar Polski w Karate Tradycyjnym

1. miejsce: Zuzanna Kawalec, Bartłomiej Bigos, Szymon Chałupczak (kat. Kata drużynowe Kobiety i Mężczyźni Grupa AB 9 kyu – 1 kyu)
  2. miejsce: Amelia Turczanik, Alicja Kostrubiec, Oliwia Błazik (kat. Kata drużynowe Kobiety i Mężczyźni Grupa CD 9 kyu – 7 kyu)
  3. miejsce: Iga Tarnowska, Hanna Tarnowska, Łucja Tarnowska (kat. Kata drużynowe Kobiety Junior Młodszy/Junior 6 kyu – dan)
  4. miejsce: Amelia Turczanik, Alicja Kostrubiec, Oliwia Błazik (kat. Kumite drużynowe Kobiety Grupa CD 9 kyu – 6 kyu)
  5. miejsce: Zuzanna Kawalec, Bartłomiej Bigos, Szymon Chałupczak (kat. Kumite drużynowe Kobiety i Mężczyźni Grupa AB 9 kyu – 7 kyu)
  6. miejsce: Iga Tarnowska, Hanna Tarnowska, Łucja Tarnowska (kat. Kumite drużynowe Kobiety Junior Młodszy/Junior 6 kyu – dan)