Dzień Otwarty Koszar w Hrubieszowie

Dzień Otwarty Koszar w Hrubieszowie

5 czerwca br. uczniowie ZS nr 1 w Hrubieszowie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Jednostki Wojskowej w Hrubieszowie w ramach Dnia Otwartego Koszar.

Celem wycieczki było zapoznanie się ze sprzętem będącym na wyposażeniu 2. Pułku Rozpoznawczego przez uczniów, którzy w niedługim czasie mogą być kandydatami do służby w jednostce. Pierwszym jej etapem było obejrzenie musztry i sprzętu bojowego. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia między innymi wozów rozpoznawczych BRDM-2, samochodów HMMWV, quadów oraz broni osobistej i zespołowej żołnierzy, a także innego ekwipunku osobistego będącego na wyposażeniu zwiadowców.

Kolejnym etapem pobytu w jednostce było poznanie zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, poruszania na torze przeszkód, udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki. Uczniowie mogli także zapoznać się z podstawami zasadami przetrwania w trudnym terenie oraz ze sprzętem spadochronowym wykorzystywanym do szkolenia i realizacji zadań przez żołnierzy 2. Pułku Rozpoznawczego. Uczniowie w trakcie wizyty mieli możliwość przymierzenia wyposażenia skoczków spadochronowych, zadawania pytań związanych z wykonywaniem skoków spadochronowych oraz strzelania z trenażerów ASG, która jest repliką broni Beryl.

Na zakończenie wizyty młodzież podziwiała pokaz sprawności żołnierzy pułku na torze przeszkód oraz odwiedziła stanowisko promocyjne, w którym mogła zapoznać się z zasadami rekrutacji do pełnienia Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej i Zawodowej Służby Wojskowej. Ostatnim etapem wycieczki było wręczenie młodzieży Certyfikatów Uczestnictwa w Dniu Otwartych Koszar.