„Pomaluj mój świat” najlepszym szkolnym biznesem w województwie!

„Pomaluj mój świat” najlepszym szkolnym biznesem w województwie!

Na początku czerwca br. komisja konkursowa Programu TalentowiSKO wyłoniła regionalnych laureatów ogólnopolskiego konkursu „Inkubator szkolnych biznesów”. W regionie lubelskim bezkonkurencyjne okazały się dwa zespoły z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, którym patronował Bank Spółdzielczy w Izbicy.

Laureatem pierwszego miejsca został zespół w składzie: Ewelina Perestaj, Milena Lis, Aleksandra Skubisz i Maja Wieleba, który założył firmę pod nazwą “Pomaluj mój świat”. Miniprzedsiębiorstwo zwyciężczyń ma zajmować się produkcją ekologicznych zestawów do malowania, zawierających nietoksyczne farby wyprodukowane z naturalnych składników o intensywnych barwach. Zestaw będzie również zawierał pocztówki do samodzielnego pokolorowania z motywami podróżniczymi, wykonane z papieru czerpanego. Warto dodać, że jest to już kolejny sukces przedsiębiorczych licealistek z „Jagiełły” w świecie młodzieżowego biznesu i ekonomii.

Drugie miejsce zajęła młodzieżowa firma ROWFIX założona przez uczniów „Jagiełły”. Mateusz Repeć i Dominik Lubaś będą się zajmować odzyskiwaniem zdatnych do użytku części starych, nieużywanych rowerów, a następnie przy ich wykorzystaniu składać nowe budżetowe jednoślady lub naprawiać pojazdy klientów, którzy będą chcieli skorzystać z takiej ekonomicznej usługi.

Wyróżnieni w etapie wojewódzkim uczestnicy otrzymali nagrody pieniężne, a zwycięski zespół „Pomaluj mój świat” 15 czerwca będzie walczył w Warszawie w finale ogólnopolskim. Opiekunem merytorycznym obu drużyn była p. Sylwia Wójcik-Wilkołazka, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości.

„Inkubator szkolnych biznesów” to konkurs, w którym młodzież ze szkół ponadpodstawowych przygotowywała biznesplan, przedstawiała go w prezentacji multimedialnej, a następnie przekonywała Komisję do swojego projektu podczas krótkiego nagrania w formie tzw. elevator speech.

Celem konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” jest popularyzowanie wśród młodzieży pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy i przedsiębiorczością, natomiast założeniem jest sporządzenie przez uczestników konkursu planu na własny biznes.

Konkurs organizowany jest przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone z nim Banki Spółdzielcze.