Nauka na serio i z humorem razem z Akademią Zamojską

Nauka na serio i z humorem razem z Akademią Zamojską

Podstawy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, gry i zabawy z robotami, czy pokaz mody historycznej – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała Akademia Zamojska i jej partnerzy w ramach pikniku naukowego „Akademia dla nauki”, jaki odbył się 20 sierpnia w na Rynku Wielkim w Zamościu.

Podczas wydarzenia chętni mogli zobaczyć pokaz technik surwiwalowych, wziąć udział w konkursach sprawdzających ich wiedzę z różnych dziedzin nauki, a także zobaczyć jak odbywa się wydruk 3D, czy też szkolić się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Wykładowcy AZ zaprezentowali również różnego rodzaju sprzęt, na jakim studenci Akademii Zamojskiej zdobywają praktyczne umiejętności. Na terenie imprezy zorganizowany został także blok zabaw i animacji dla najmłodszych uczestników imprezy. Zainteresowani studiami w Akademii Zamojskiej mogli zapoznać się z bogatą ofertą kierunków oferowanych przez Uczelnię, jak też porozmawiać z wykładowcami i studentami o tym, jak wyglądają studia na poszczególnych kierunkach.

Akademia Zamojska jest organizatorem cyklu pikników „Akademia dla nauki”. Jej partnerami w tym przedsięwzięciu są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Główny Urząd Miar, Centrum Nauki Kopernik.