Ilona Ostrowska gościem „Kryminaliów Lubyckich”

Ilona Ostrowska gościem „Kryminaliów Lubyckich”

Znana z seriali „Ranczo” oraz „Misja Afganistan” aktorka Ilona Ostrowska będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Horroru i Kryminału „Kryminalia Lubyckie”.

Ilona Ostrowska to aktorka filmowa i teatralna. W latach 90-tych występowała w awangardowym Teatrze „Performer” w Zamościu, w 1993 ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Wysokiem na Lubelszczyźnie, wcześniej uczęszczała do II Liceum im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

W 1998 ukończyła filię wrocławską krakowskiej PWST, a następnie pracowała we Wrocławiu w Teatrze Polskim i Teatrze K2. Od 2002 roku jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Popularność i ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Lucy, Amerykanki polskiego pochodzenia w serialu „Ranczo” i filmie „Ranczo Wilkowyje”. Grała również główną rolę w serialu „Misja Afganistan”, gdzie wcieliła się w postać por. Justyny Winnickiej. Przed 2006 aktorka występowała w takich produkcjach, jak „Dzień świra” czy „Tulipany”. Wiosną 2018 brała udział w trzecim sezonie programu TVN Agent – Gwiazdy, w którym wcieliła się w rolę tytułowego agenta.

Tegoroczna edycja Festiwalu Kryminalia Lubyckie odbędzie się w dniach 8-10 września w Lubyczy Królewskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.