Kolejny sukces zamojskiej oświaty

Kolejny sukces zamojskiej oświaty

Działania innowacyjne zamojskich nauczycieli Aleksandry Baranowicz i Radosława Oktaby zostały docenione i uhonorowane przez Lubelskie Kuratorium Oświaty w ramach prestiżowego  konkursu „Kierunek – Innowacja 2023”.

Opisy działań innowacyjnych prowadzonych w ich placówkach zostały wysoko ocenione w ramach pierwszego etapu konkursu i przekazane do Ministerstwa Edukacji i Nauki, które wyłoni najlepsze innowacje edukacyjne w kraju, realizowane w roku szkolnym 2022/2023.

Aleksandra Baranowicz jest dyrektorem Przedszkola Miejskiego Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Zainspirowała rodziców wychowanków oraz swoich współpracowników do wspólnego tworzenia ekologiczno – sensorycznego placu zabaw dla przedszkolaków.

Radosław Oktaba jest nauczycielem informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Wspólnie z Panią Ewą Molas i Panią Ewą Szewc zrealizował innowację „Lektury XXI wieku” włączającą grę komputerową jako lekturę szkolną. Zdobyła ona w konkursie pierwsze miejsce w województwie w kategorii szkoły ponadpodstawowe.

To nie pierwszy raz, gdy nauczyciele z Zamościa prezentują się jako liderzy w dziedzinie innowacyjnych idei edukacyjnych. Zamojscy edukatorzy od lat wyróżniają się twórczymi pomysłami. W każdej edycji konkursu „Kierunek – Innowacja”, reprezentujący Zamość nauczyciel zdobywał czołowe miejsce w swojej kategorii.