„Oblicza Andaluzji” w obiektywie Aleksandry Baranowicz

„Oblicza Andaluzji” w obiektywie Aleksandry Baranowicz

Zamojska Grupa Fotograficzna zaprasza na wystawę fotografii Aleksandry Baranowicz pt. „Oblicza Andaluzji”. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 września br. o godz. 17 w Hotelu Zamojskim, przy ul. Kołłątaja.

Wystawa „Oblicza Andaluzji” to zbiór fotografii uwieczniających niezwykłą podróż na południe Hiszpanii zimą. Andaluzja w styczniu odkrywa przed nami wszystkie piękne oblicza, które kojarzą się z tym krajem: złociste plaże, malownicze białe miasteczka, soczyste mandarynki, palmowe aleje, pasjonującą corridę i emocjonujące flamenco. W tle widoczne są również wpływy kultury arabskiej, które wzbogacają tę krainę swoją historią.
Wystawa przenosi widzów w magiczny świat Andaluzji: do urokliwej Sewilli – stolicy regionu, do zacisznych zakątków Carmen i Figara, na słoneczne plaże Malagi, a także do Kordoby, gdzie zabytki z czasów Maurów przyciągają wzrok. Ronda jawi się z dwóch stron – jako malownicze miasteczko oraz arena słynnej corridy. Atrakcją niezaprzeczalnie jest też Granada – prawdziwa perła Andaluzji, gdzie historia splata się z misternym pięknem. Nie zabraknie również wycieczki aż na Gibraltar, aby spotkać żyjące tam na wolności małpy.
Fotografie emanują bogatymi, cytrusowymi barwami, oddającymi duszę Hiszpanii. Każda z nich ukazuje nie tylko różnorodność zabytków i zachwycające krajobrazy, lecz także przykuwające uwagę detale oraz urok malowniczych miasteczek. To zapis podróży, który w pełni oddaje niezwykłą atmosferę Andaluzji.
Podsumowując, wystawa „Oblicza Andaluzji” to wspaniała podróż wizualna przez fascynujący region Hiszpanii, gdzie historia, kultura i przyroda tworzą niepowtarzalną mozaikę.